0

ذهن و بدن

نویسنده: جنیفر هیث
مترجم: مهدی خسروی
ناشر: شناسنامه
دسته‌بندی: تناسب اندام و تغذیه ، سلامت ، ورزش
دانلود نسخه نمونه
4.5امتیاز از 250 رای ، خواندن نظرات
چاپی
PDF
صوتی
قطع: وزیری
وزن: 450
نوع جلد: شومیز
نوبت چاپ: 1
شابک: 9786226464529
سال چاپ: 1402

قیمت:
450,000 تومان
اضافه کردن به سبد خرید
در حال حاضر نسخه الکترونیکی موجود نمی‌باشد.
در حال حاضر نسخه صوتی موجود نمی‌باشد.
معرفی کتاب نظرات

معرفی کتاب

موضوع نفس یا ذهن از همان روزگاران دور و دیرین مطمح نظر اندیشمندان شرق و غرب عالم بوده است. در روزگاران قدیم کسانی چون سقراط، افلاطون، ارسطو، فارابی، ابن سینا و ... قسمت عمده‌ای از تحلیل‌های فلسفی خود را به این موضوع اختصاص داده‌اند. در سنت فلسفی اسلامی ملاصدرا با نظريۀ حدوث جسمانی نفس و دكارت در سنـت فلسفی غرب به نتايج بسیار مهمی دست یافتند.
این دکارت بود که تمايز مفرطی بين نفس و بدن قائل شد و برای تکیه و تأکید بر این تمییز، واژۀ «ذهن» را جایگزین واژۀ «روح» کرد و پس از او این واژه و مشتقات آن در رشته‌های گوناگون رسوخ کرد.
از مباحث متنوع و متعدد نفس یا ذهن، مسئلۀ مهم «ارتباط ذهن و بدن است» که خود مبحثی بین رشته‌ای است و از زوایای گوناگونی قابل بحث است. یکی از این رشته‌ها، علوم ورزشی است که رابطۀ تنگاتنگی با ذهن دارد. اما چنانکه شایسته و بایسته است به این موضوع پرداخته نشده است. بر این اساس بر آن شدیم که یکی از بهترین و به‌روزترین کتاب‌های این حوزه را ترجمه کنیم.
پس آنچه پیش روی خوانندگان ارجمند قرار دارد، کتاب «ذهن و بدن» است که مرجعی کامل و به‌روزی است که به ورزشکاران کمک می‌کند، به ارتباط ذهن و بدن خود بیشتر پی ببرند و به اصطلاح بدانند که «یک دست صدا ندارد»؛ یعنی ورزشکار هرچقدر از‌لحاظ بدنی ورزیده و آماده باشد، ولی از‌نظر روحی ساخته و پرداخته نشود، به نتیجۀ مطلوب نخواهد رسید.


نظرات

مجموع 4 امتیاز از 34 نظر
ثبت نظر

برای استفاده از مطالب فروشگاه، داشتن «هدف غیرتجاری» و ذکر «منبع» کافیست. تمام حقوق اين وب‌سايت نیز برای شرکت شناسنامه است.