0

روان‌شناسی مشتری

نویسنده: کاترین جانسون بوید
مترجم: مراد عبدی ورمزان، فرشاد ژیان
ناشر: شناسنامه
دسته‌بندی: پیام نور ، روانشناسی عمومی ، موفقیت و خودیاری ، نظریه‌های آموزش و پرورش ، جامعه‌شناسی
دانلود نسخه نمونه
4.5امتیاز از 250 رای ، خواندن نظرات
چاپی
PDF
صوتی
قطع: وزیری
وزن: 500
نوع جلد: شومیز
نوبت چاپ: 1
شابک: 9786009798728
سال چاپ: 1400

400,000 تومان 50,000 تومان تخفیف
قیمت:
350,000 تومان
اضافه کردن به سبد خرید
در حال حاضر نسخه الکترونیکی موجود نمی‌باشد.
در حال حاضر نسخه صوتی موجود نمی‌باشد.
معرفی کتاب نظرات

معرفی کتاب

روان‌شناسی مصرف‌‌کننده در حال حاضر (بیشتر از همیشه) به جهانی که در آن زندگی می‌‌کنیم شباهت دارد. مصرف از نوع فرهنگ غربی در حال حاضر بخشی اساسی از جامعه است. لذا از نقطه‌نظر کسب‌وکار و مردم، مهم است که روان‌شناسان از نحوه تأثیر آن بر رفتار انسان درک روشنی داشته باشند؛ بنابراین روان‌شناسی مصرف چیست؟ چگونه افراد تحت تأثیر مصرف قرار می‌‌گیرند؟ چه زمانی دانشمندان شروع به بررسی پرسش‌‌های روان‌شناسی مصرف کردند؟ محققانی که شالوده‌‌های روان‌شناسی مصرف را آن‌‌طور که ما امروزه آن را می‌‌شناسیم ایجاد کردند، چه کسانی بودند؟ این‌‌ها همه سؤالاتی هستند که در این فصل به آن‌ها پرداخته خواهد شد.
 

روان‌شناسی مصرف چیست؟
روان‌شناسی مصرف یعنی درک اینکه چرا و چگونه افراد و گروه‌‌ها در فعالیت‌‌های مصرفی شرکت می‌‌کنند و همچنین چگونه این افراد و گروه‌‌ها تحت تأثیر این فعالیت‌‌ها قرار می‌‌گیرند. بخش زیادی از این رشته بر فرآیندهای شناختی و رفتار دخیل در خرید محصولات و خدمات، تمرکز دارد. ارائه توضیحی درباره رفتار مصرف‌‌کننده، بدون آگاهی از اینکه مردم چگونه اطلاعات را پردازش می‌‌کنند و چگونه رفتار می‌‌کنند، کار دشواری است.
روان‌شناسی مصرف موضوعی میان‌‌رشته‌‌ای است و نظریه‌‌ها و روش‌‌های پژوهشی از رشته‌‌های بازاریابی، تبلیغات، اقتصاد، جامعه‌‌شناسی و مردم‌شناسی را با هم ترکیب می‌‌کند. در این زمینه حوزه‌‌های زیادی از تخصص وجود دارد و در طول سال‌‌ها این حوزه‌‌ها به‌سرعت در حال رشد بوده‌‌اند. برخی از حوزه‌‌هایی که اغلب موردتحقیق و بررسی قرارگرفته‌اند عبارت‌اند از تصمیم‌‌گیری، قضاوت مصرف‌‌کننده، ادراک و توجه، پردازش اطلاعات، عوامل انگیزشی تعیین‌‌کننده رفتار مصرفی، ایجاد نگرش و تغییر آن و تأثیر تبلیغات بر واکنش‌‌های مصرف‌‌کننده. حوزه‌‌های فوق‌الذکر غالباً به این موضوع می‌‌پردازند که چگونه بازاریابان، تولید‌‌کنندگان و فعالان در حوزه تبلیغات می‌‌توانند بر تصمیمات مصرف‌‌کننده‌‌ها برای خرید محصول یا تولید خاصی، تأثیرگذار باشند.
بنابراین، حوزه‌‌های پژوهشی زیادی درباره مصرف‌‌کننده وجود دارد که لزوماً با افزایش فروش محصولات مرتبط نیستند. این حوزه‌‌ها عبارت‌اند از تأثیر مصرف‌‌ بر کودکان، اینکه چگونه محصولات ممکن است هویت یک فرد را شکل دهند (نحوه شکل‌گیری هویت یک فرد توسط محصولات) و چگونه مصرف محیط را تحت تأثیر قرار می‌دهد (نحوه تأثیرگذاری مصرف بر محیط).
هنگام یادگیری روان‌شناسی مصرف، ایجاد درکی گسترده‌‌ از این‌‌‌‌که چرا مصرف‌‌کننده‌‌ها به روش خود رفتار و تفکر می‌‌کنند، اهمیت دارد. آگاهی بیشتر شما، توضیح درباره رفتار مصرف‌‌کننده را آسان‌‌تر می‌سازد.


نظرات

مجموع 4 امتیاز از 34 نظر
ثبت نظر

برای استفاده از مطالب فروشگاه، داشتن «هدف غیرتجاری» و ذکر «منبع» کافیست. تمام حقوق اين وب‌سايت نیز برای شرکت شناسنامه است.