0

آناتومی تمرین‌های قدرتی بانوان

نویسنده: فردریک دلاویر، مایکل کاندیل
مترجم: دکتر کرار خواجه‌نعمت، مهران فقیه سلیمانی، دکتر مهدی مرادی
ناشر: شناسنامه
دسته‌بندی: تناسب اندام و تغذیه ، ورزش
دانلود نسخه نمونه
4.5امتیاز از 250 رای ، خواندن نظرات
چاپی
PDF
صوتی
قطع: وزیری
وزن: 500
نوع جلد: شومیز
نوبت چاپ: 1
شابک: 9786226464109
سال چاپ: 1400

قیمت:
500,000 تومان
اضافه کردن به سبد خرید
برای استفاده از نسخه PDF باید اپلیکیشن شناسنامه را نصب کنید و در حال حاضر تنها نسخه ویندوزی قابل نصب بر روی کامپیوتر موجود است.
نوع فایل: PDF
حجم : 145 مگابایت
شابک: 9786226464109
سال چاپ: 1400

قیمت:
250,000 تومان
قوانین و مقررات را مطالعه کردم
در حال حاضر نسخه صوتی موجود نمی‌باشد.
معرفی کتاب نظرات

معرفی کتاب

هر بانویی، بدون در نظر گرفتن سن یا اهدافش می‌تواند از تمرینات قدرتی بهره‌مند شود. زنان جوان در طول زندگی‌شان، این توانایی را دارند که از تمرین‌های قدرتی برای داشتن بدنی جذاب استفاده کنند. ورزشکارن و زنان فعال در هر سنی استقامت، قدرت و تناسب‌اندام خود را می توانند به‌وسیلۀ تمرینات با وزنه حفظ کرده و افزایش دهند. هم‌چنین این تمرین‌ها به کاهش استرس روزانه، چاقی، اضافه وزن و جلوگیری از مشکلات قلبی _ عروقی کمک می‌کند. تمرین‌های مقاومتی برای زنان میانسال در مقابله با بسیاری از مسائل از جمله، یائسگی، پوکی استخوان و جلوگیری از تحلیل رفتن عضلات مفید است. هم‌چنین افزایش منابع چربی منجر به تراکم توده‌های چربی‌ها در ناحیۀ شکم و پشت‌بازو می‌شود و این امر سبب افتادگی این قسمت‌ها خواهد شد. سالمندان می‌توانند با داشتن قدرت عضلانی و استخوان‌های مستحکم، سرعت روند پیری را کاهش دهند. کنترل عضلانی و تعادل، باعث جلوگیری از زمین‌خوردن افراد مسن می‌شود. علاوه‌بر این، حفظ محدودیت حرکتی باعث کاهش تحرک است.
روشن است که مزایای تمرینات مقاومتی چیزی فراتر از داشتن ظاهری متناسب است. عادت به تندرستی در طول عمر، به داشتن زندگی فعال کمک می‌کند. اگرچه ژنتیک نقش مهمی در حیات انسان دارد، ولی تحقیقات نشان داده‌اند که ژنتیک تنها 30 درصد بر تندرستی اثر گذار بوده و 70 درصد دیگر وابسته به سبک زندگی فرد است که افزاینده یا کاهش‌دهنده تندرستی است. عدم فعالیت بدنی به‌طور معناداری با کاهش امید به زندگی در ارتباط است. برای مثال؛ هر یک ساعت نداشتن فعالیت بدنی برابر است با 21 دقیقه از دست دادن امید به زندگی. برای یک بانو، شش ساعت تماشای تلویزیون در طول روز باعث کاهش پنج سال امید به زندگی می‌شود. مطالعات در مقیاس بزرگ نشان داده است که افراد غیرفعال با پانزده دقیقه ورزش کردن در روز، نسبت به افراد کاملاً بی‌تحرک طول عمری برابر با سه سال بیش‌تر خواهند داشت. برای مقابله با اثرات مخرب عدم فعالیت، تمرین با وزنه و تمرینات قلبی _ عروقی (به‌عنوان مثال: دویدن، دوچرخه‌سواری و ایروبیک) باعث افزایش بیش‌تر تندرستی در کم‌ترین زمان می‌شود. تمرین مقاومتی، برای تحت فشار قرار دادن عضلات طراحی شده است که همین امر باعث فشار بر تاندون‌ها، رباط‌ها و مفاصل بدن می‌شود. وقتی تمرین مقاومتی به‌درستی انجام شود باعث تقویت عضلات خواهد شد، اما انجام نادرست آن‌ها باعث آسیب به بافت‌های بدن می‌شود. تمرین با وزنه باید یک عادت سالم و نه یک خطر برای سلامتی باشد. بنابراین پیشگیری از آسیب‌دیدگی تمرکز اصلی این کتاب است. هدف اصلی برنامه‌های تناسب‌اندام، ساختن بدن است نه از بین بردن آن. فصل اول این کتاب توضیحی ساده از چگونگی سازماندهی یک برنامۀ آموزشی با توجه به اهداف و برنامه طراحی شده است. فصل دوم توصیف جزئیات بهترین تمرینات برای هر قسمت از بدن است. برنامه‌های تمرینی در فصل سوم به‌صورت خلاصه آورده شده است. تمرینات قلبی _ تنفسی با وزنه نه تنها به بهبود ظاهر بدنی، بلکه به سلامتی و تندرستی و تغییر زندگی بهتر منجر می‌شود.


نظرات

مجموع 4 امتیاز از 34 نظر
ثبت نظر

برای استفاده از مطالب فروشگاه، داشتن «هدف غیرتجاری» و ذکر «منبع» کافیست. تمام حقوق اين وب‌سايت نیز برای شرکت شناسنامه است.