0

تحولات نوین در رژیم‌های غذایی

نویسنده: دکتر مایک اسرائیتل، دکتر ملیسا دیویس، دکتر جن کیس، دکتر جیمز هافمن
مترجم: دکتر حمید اراضی، مهدی خسروی
ناشر: شناسنامه
دسته‌بندی: تناسب اندام و تغذیه ، ورزش
دانلود نسخه نمونه
4.5امتیاز از 250 رای ، خواندن نظرات
چاپی
PDF
صوتی
قطع: وزیری
وزن: 500
نوع جلد: شومیز
نوبت چاپ: 1
شابک: 9786226464383
سال چاپ: 1401

قیمت:
400,000 تومان
اضافه کردن به سبد خرید
در حال حاضر نسخه الکترونیکی موجود نمی‌باشد.
در حال حاضر نسخه صوتی موجود نمی‌باشد.
معرفی کتاب نظرات

معرفی کتاب

این روزها گزینه‌های رژیمی زیادی وجود دارد. اگر به دنبال مدرکی برای اثبات این گفته می‌گردید، سعی کنید در مورد «رژیم کاهش چربی» در اینترنت جست‌وجو کنید. رژیم‌های غذایی جدید که تقریباً هرروز به شما کمک می‌کنند چربی بدنتان را کاهش دهید، عضله‌سازی کنید و کارایی عضلات را افزایش دهید. برخی از رژیم‌های غذایی، گروه‌های غذایی کامل را حذف می‌کنند؛ در‌حالی‌که برخی دیگر فقط به مصرف همان گروه‌های غذایی توجه دارند. در حقیقت، علم رژیم غذایی، فراتر از محدودیت کنترل گروه‌های غذایی است. احتمالاً شما دربارۀ مفاهیمی مانند درشت‌مغذی‌ها، کالری دریافتی یا زمان‌بندی وعده‌های غذایی شنیده‌اید. مبانی علمی و استدلالی در مورد رژیم‌های غذایی مختلف موجود، کاملاً مشخص نشده است. باوجود رژیم‌های گوناگون و در تضاد با هم، تصمیم‌گیری در مورد شیوۀ رژیم گرفتن می‌تواند کاری بسیار سخت و به‌ظاهر ناامیدکننده باشد.
   خبر خوب این است که پنج اصل اساسی، به‌شرط رعایت این اصول وجود دارد که در اثربخشی هر رژیم مؤثر است. تفاوت در اجرای این اصول، تمام تنوع بین رژیم‌ها و نتایج آن‌ها را در برمی‌گیرد. ما ممکن است در مورد جنبه‌های ظاهری بسیاری از رژیم‌های غذایی سردرگم شویم: یک رژیم ممکن است از شما بخواهد کربوهیدرات‌ها را از وعده‌های غذایی خود حذف کنید؛ در‌حالی‌که رژیم دیگری، خواستار روزه‌داری است. به‌طور‌کلی، نتیجۀ موردنظر هر یک از آن‌ها، کاهش وزن است. چیزی که ممکن است در همۀ رژیم‌ها جلب‌توجه کند کمبود کربوهیدرات یا زمان وعده‌های غذایی است؛ اما این‌ها فقط جنبه‌های ظاهری هستند؛ هر دوی این رژیم‌های غذایی وسیله‌ای برای رسیدن به یک هدف هستند: کسر کالری. این کسر کالری است که منجر به کاهش وزن می‌شود نه کمبود کربوهیدرات یا زمان مصرف غذا. تعادل کالری اولین و مهم‌ترین اصل رژیم است و هر رژیمی که به‌خوبی کار کند، به‌طور مستقیم یا غیرمستقیم کالری را دست‌کاری می‌کند.
   چهار اصل دیگر رژیم غذایی نیز می‌توانند جنبه‌های سطحی رژیم را تغییر دهند. وقتی آموختید که چیزی فراتر از این جنبه‌ها را ببینید و هر یک از پنج اصل اساسی رژیم را شناسایی کنید، می‌توانید نقش آن‌ها را ارزیابی کنید و اثربخشی رژیم را پیش‌بینی کنید.


   رژیم‌های غذایی از‌نظر کمیت در یک یا چند اصل زیر متفاوت هستند:
   تعادل کالری: در روز چه مقدار کالری دریافت می‌کنید و چقدر می‌سوزانید.
   میزان مصرف درشت‌مغذی‌ها: در روز چند گرم پروتئین، کربوهیدرات و چربی می‌خورید.
   زمانبندی مصرف مواد مغذی: چه زمان و چگونه کل مصرف مواد غذایی خود را در وعده‌های روزانه پخش می‌کنید.
   ترکیب غذایی: منابع مغذی که مصرف می‌کنید.
   مصرف مکمل و آب‌رسانی: چه مقدار و کدام (در صورت وجود) مکمل‌های غذایی را مصرف می‌کنید و به بدن خود آب می‌رسانید.(هیدراتاسیون)


   همۀ این عوامل به میزان کاهش یا افزایش وزن و همچنین تفاوت در عملکرد ورزشی کمک می‌کنند. همان‌طور که خواهیم آموخت، برخی از این اصول، در تعیینِ نتیجه قدرتمندتر هستند.
اگرچه پیروی از این موارد، یک جنبۀ خاص برنامه‌ریزی‌شده از یک رژیم غذایی نیست؛ اما بسیار ضروری است. اگر رژیم غذایی را مانند ماشین مسابقه در نظر بگیریم، رعایت آن، رانندۀ رژیم خواهد بود. بدون راننده، ماشین در مسابقه شرکت نمی‌کند. یک رانندۀ خوب می‌تواند با هر ماشینی بهترین عملکرد ممکن را از خود نشان دهد؛ اما یک رانندۀ بد می‌تواند حتی با بهترین ماشین نیز تصادف کند. به بیان ساده‌تر، شما نمی‌توانید در یک رژیم غذایی که اصول آن را رعایت نمی‌کنید، موفق شوید، صرف‌نظر از این‌که رژیم غذایی چقدر خوب است.
   چند سال پیش، پس از اولین چاپ این کتاب، نگاهی جامع به پژوهش‌های مربوط به رژیم غذایی برای تناسب اندام انداختیم. ما میزان اثربخشی را اندازه‌گیری کردیم: وقتی یک متغیر خاص بین گروه‌ها متفاوت باشد اثربخشی معادل اندازه‌گیری میزان تغییر درنتیجه است. مطالعاتی که به‌تنهایی میزان تعادل کالری را تغییر می‌داد، نشان‌دهندۀ مهم‌ترین اثرات بودند. مطالعاتی که مصرف درشت‌مغذی‌ها را دست‌کاری کردند (بدون تغییر کالری)، تفاوت‌های کوچک‌تر اما همچنان قابل‌توجهی در تغییرات ترکیب بدن نشان می‌دادند. تغییر زمانبندی مصرف مواد مغذی (بدون تغییر در میزان کالری‌ها یا درشت‌مغذی‌ها) منجر به اختلافات بسیار کمی در نتیجه شد. در بیشتر موارد، اثر تغییر در ترکیب غذا یا استفاده از مکمل در نتایج تناسب اندام غیرقابل تشخیص بود. به‌عنوان شاهدی بر این واقعیت که رعایت هر رژیم غذایی شرط اولیۀ موفقیت در آن است. مطالعات بخش نظارت متابولیک که در آن افراد تحت‌نظر، مرکز پژوهشی را ترک نمی‌کنند و فقط می‌توانند غذایی را که پژوهشگران تجویز کرده‌اند بخورند، به دلیل پایبندی تقریباً کامل این افراد که در نتیجۀ این شرایط حاصل می‌شود، جزو استانداردهای اصلی در حوزۀ تغذیه هستند.

 


نظرات

مجموع 4 امتیاز از 34 نظر
ثبت نظر

برای استفاده از مطالب فروشگاه، داشتن «هدف غیرتجاری» و ذکر «منبع» کافیست. تمام حقوق اين وب‌سايت نیز برای شرکت شناسنامه است.